STAR TREK: VZPOURA 

Píše se rok 2375. Již přes dvě staletí je Země hrdým a váženým členem Spojené federace planet, mezihvězdné organizace, která sdružuje civilizace toužící po míru, pokroku a poznání. Výzkumná a obranná síla Federace, takzvaná Hvězdná flotila, brázdí nezměrné prostory vesmíru svými hvězdnými loďmi, objevuje nové planety, navazuje kontakty s jinými civilizacemi a brání prostor Federace před nepřátelskými útoky.

Od samých počátků Federace má Hvězdná flotila určenu Základní směrnici, direktivu, která příslušníkům Flotily zapovídá svévolné vměšování do přirozeného vývoje civilizací, které nejsou členy Federace. Neuvážený zásah by mohl nenávratně narušit vývoj dané civilizace a vyústit i v její záhubu. Základní směrnice vznikla právě proto, aby podobným případům zabránila. Je nejvyšším zákonem, na nějž přísahají všichni absolventi Akademie Hvězdné flotily.

Co se však stane, pokud má být Základní směrnice porušena pro dobro celé Federace? Mají potřeby většiny vždy přednost před potřebami menšiny? Toto je příběh muže, který dal v sázku svou hodnost, svou loď, dokonce svůj život, aby zabránil porušení Základní směrnice a spáchání bezpráví na malém národě, sídlícím na samém okraji známého vesmíru, na nenápadné a přece tak významné planetě v mlhovině zvané Vřesoviště...

Příběh
Loď Enterprise a její posádka
Svět zvaný Star Trek
Detaily o Vzpouře
Ke stažení